top of page

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ АДАПТУВАТИСЯ В ДНЗ?

Пам'ятайте, що період адаптації - сильний стрес для дитини, тому потрібно приймати дитину такою, якою вона є, проявляти більше любові, ласки, уваги.

     1. Звичайно, батьки турбуються про те, як буде їхньому малюку в дитсадку, але довгі прощання зі стурбованим виразом об­личчя стривожать дитину, і вона довго не відпускатиме тата чи маму.

Якщо малюк важко розлучається з матір'ю, то бажано перші кілька тижнів доручити відводити дитину в дитячий садок батькові (бабусі, дідусеві).

     2. Важливо створити спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї, берегти ослаблену нервову систему малюка. Вдома не збільшувати, а зменшувати навантаження, на якийсь час припинити походи в цирк, театр, угості.

     3. Не рекомендується після дитячого садочка садити дитину перед телевізором, а ще гірше - перед комп'ютером. По-перше, в цьому випадку дитина позбавлена ​​всякого спілкування з батьками. По-друге, перегляд телевізора і гра на комп'ютері є сильно збудливими видами діяльності. Це буде явним перевантаженням.

     4. Намагайтеся більше часу проводити з дитиною вечорами. Причому проводити цей час продуктивно: разом читати і обговорювати. Разом малювати, разом клеїти, разом розглядати і дивуватися, разом... Якщо ви зайняті або втомилися, нехай це буде хоча б одна година активних спільних справ або бесід. Задавайте дитині прості питання. Вони повинні бути простими, але не емоційними. Що ти їв? У що ви грали? У що ви грали на вулиці? Як ти одягався?

     5. Батькам слід гратися з дитиною, використовуючи домашні іграшки, у гру «Дитячий садок», де одна з іграшок буде дитиною. Простеживши, що «робить» ця іграшка, що говорить, допомогти дитині знайти іграшці друзів тощо.

     6. Дуже корисно відразу після того, як ви прийшли з дитячого садка, посадити дитину в наповнену ванну. Це дасть малюку можливість дуже ефективно релаксувати навантаження дитячого садка. Вигляд і плескіт води діє заспокійливо - через 15-20 хвилин дитина заспокоїться.

     7. Можна давати дитині в садочок її улюблену іграшку, з якою вона відчуває себе більш захищено. Або улюблену річ - рушник, хусточку, улюблені капці. З цими предметами дитина буде відчувати себе трохи затишніше.

     8. Можна дати дитині ключ і сказати, що це ключ відквартири (звичайно - символічний). Можна повідомити дитині, що тепер ключ від квартири (будинку) буде тільки у неї і без цього ключа мама або тато додому потрапити не зможуть, поки не заберуть з садка свого малюка. Це дуже хороший хід, який допоможе дитині відчувати себе важливою і потрібною. Це також допоможе знайти дитині додаткову впевненість в собі і в тому, що батьки обов'язково заберуть її з садка якомога швидше. Це додасть їй впевненість у собі в ті моменти, коли вона плаче в садку.

      9. Коли батьки забирають дитину з садка, вони не повинні поспішати, нервувати і кричати. Навіть якщо батьки нервують мовчки, дитина вмить зчитує ці емоції і повторює їх. Адже зв'язок малюка з батьками в цьому віці дуже міцний. Щоб ваша дитина не засмучувалася і не плакала, постарайтеся самі бути в гарному настрої і доброму здоров'ї.

     10. Не варто реагувати на перші ж сльози і капризи дитини. Вона швидко зрозуміє, що таким чином може маніпулювати мамою і татом. Будьте тверді у своїх намірах і не відступайте від них. Якщо вже вирішили здати дитину в садок, переживіть разом з нею перший місяць адаптації (а може, й довше) і чуйно реагуйте на її потреби і проблеми. Ваша твердість і доброзичливість допоможе дитині знайти спокій в незвичному середовищі.

      11. Придумайте милу традицію, коли прощаєтеся з дитиною, залишаючи її в саду. Навчіть її посилати повітряний поцілунок або поцілуйте дитину в щічку, погладьте по спинці, подайте інший умовний знак, який говорить про любов до дитини. Цей обмін знаками «я тебе люблю» заспокоює малюка, дає йому відчуття захищеності не дивлячись на те, що улюблена мама (тато) зараз піде.

      12. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.

       13. У вихідні дні обов’язково дотримуватися такого режиму дня, як і в дитячому садку!

       14. Батьки не повинні допускати перерви у відвідуванні дитсадка — тиждень удома не тільки не допоможе малюкові адаптуватися, але й продемонструє йому, що є інший варіант, якого можна всіма силами добиватися, це може перерости у серйозні нервові захворювання і розлади.

bottom of page